Eilisessä vuosikokouksessa palkittiin seuraavat suoritukset

Käyttövaliot:

42/1 Etuoton Onnin Bouta, om. Christoffer Hampf ja Jalo Juntunen

242/1 Rävatorpets AS-CI Lambo, om. Jussi Suominen

242/1 Mäentaustan Eino, om. Jenna Hakanen

242/1 Arsios Aslak, om. Thomas Ericsson

Kaksoisvaliot:

242/2 Korvenkiertäjän Salme, om. Voitto Pulkkinen

242/1 Korvenkiertäjän Jedi, om. Tapio Ukkonen Onnittelut kaikille!

Narttujen etelän lohkon valintakokeeseen osallistuvat koirat selvillä

ETELÄLOHKON VALINTA HARMAANARTUT PE 5.11.2021 KERÄKANKARE

KYMI

Mustikkaharjun Elma FI202165/19 om. Manu ja Laura Kauvo PT Antti Kapanen

Ossivon Hertta FI26067/19 om. Jukka Hernejärvi PT Sten Roosqvist

Vanamon Kimma FI22728/16 om. Silla ja Petri Saalasti PT Jarmo Inkilä

ETELÄ-HÄME

Savisalon Corina FI28245/19 om.Tiina ja Lari Lankinen PT Tommi Seppänen

Karhukammin Angeli FI12941/16 om. Juha Papinsaari PT Teuvo Leijala

SALPAUSSELKÄ

Havulan Ronja FI52778/11 om. Kimmo Koivunen PT Juha-Pekka Huhtala

Pionharjun Gira FI26707/14 om. Sami Svensk PT Juha Hyypiä

VARSINAISSUOMI

Onnivaaran Zene FI39404/17 om. Pasi Seppänen PT Sauli Rinne

Lazutinan Mimmis FI27492/19 om. Petri Vähämiko PT Sami Simola

Nokituvan Esteri FI22796/18 0m. Marika ja Heikki Haapasaari PT Jari Oja

Hillavan Pimu FI38178/18 om. Teljo Laine PT. Atso Tähtinen

UUSIMAA

Ossivon Elise FI24040/18 om. Ulf Silfvast PT Voitto Pulkkinen

Etuoton Onnin Bouta FI31560/18 om. Jalo Juntunen & Cristoffer Hampf PT. Kenneth Nyström

Noviisan kersantti Karoliina om. Rainer Halmekoski PT. Niels Nielsen

HELSINGIN SEUTU -ei koiria

Koepäivän aikataulu:

06.00 koirien ilmoittautuminen ja aamupala

06.30 ylituomarin puhuttelu

14.00 alkaen tuloksien vastaanotto

14.00 ruokailu ja sauna

19.30 pullakahvit

20.00 tuloksien julkaisu

Vuosikokouksessa to 20.2. palkittiin kauden 2019 aikana käyttövalion arvon saavuttaneita sekä kerhoa edustaneita koiria

Käyttövaliot:

· 242/2, Lehmuston Pipsa, Hannes Vickholm

· 242/2, Hongins Tilda, Thomas Ericsson ja Katariina Rönnberg

· 42/1, Aitoahon Reni, Anders Blomqvist

Kerhoa edustaneita koiria vuonna 2019:

Etelän lohko urokset:

3. 42/1 FI42531/14 ETUOTON ONNIN AKE, Tiia ja Jalo Juntunen

14. 42/1 FI12192/18 AITOAHON RENI, Anders Blomqvist

4. 242/1 FI27856/14 WAAPELI, Ossi Tamminen

Etelän lohko nartut:

1. 42/2 FI12375/18 ROUTARIEMUN HALIPULA, Jari Nauha

5. 42/2 FI42530/14 ETUOTON ONNIN AUTTI, Christoffer Hampf ja Jalo Juntunen

7. 242/2 FI25386/14 RETAKAN BERTTA, Juha Laurila

13. 42/2 FI30953/11 RAIKUKORVEN UNNA, Christoffer Hampf ja Jalo Juntunen

Hirvimestaruusottelu:

13. 42/1 FI42531/14 ETUOTON ONNIN AKE, Tiia ja Jalo Juntunen

Hirvimestaritarottelu:

11. 42/2 FI12375/18 ROUTARIEMUN HALIPULA, Jari Nauha

Juniorimestaruus:

12. 42/1 FI12192/18 AITOAHON RENI, Anders Blomqvist

Karhukoirien etelän lohko:

Raitapaidan Turo, Jorma Kärnä

Majoitusvarauksia voi jo tehdä SHHJ:n vuosikokoukseen Hotelli Korpilammelle 7-8.3.2020

Nopeat syövät hitaat!

Varaukset ainoastaan suoraan Hotelli Korpilammen vastaanotosta:
Puh. 09 – 6138 411 tai myynti@korpilampi.fi

Varauksen yhteydessä tulee mainita tunnus ”Suomen Harmaahirvikoira”

Huonehinnat
Varaukset 7.1.2020 Varaukset 8.1. – 20.2.2020

Yhden hengen huone 85,00 € 95,00 €
Kahden hengen huone 105,00 € 115,00 €
Kolmen hengen huone 125,00 € 135,00 €

Lemmikkihuoneita tarjolla rajattu määrä,
lemmikkilisä 20,00 € / huone


Huonehintaan sisältyy:

Runsas buffetaamiainen la – su 7.00 – 10.30
Hotellin sauna- ja allasosaston käyttö
07.00 – 10.00 ja klo 17.00 – 22.00.
Kuntosalin käyttö
Pysäköinti
WLAN