Ilmoittautumiset

Aarne Laatikainen
Pitkäniityntie 46 07910 Valko
puh. 0408338536
aarne.laatikainen@sulo.fi
Valitsijamiehet ilmoittavat koirat

Hirvimestaritarottelu  2015 ohjelma


(alustava, oikeudet muutoksiin pidätetään)

Torstai 12.11.2015


  • 15:00   Ilmoittautuminen, tulokahvi ja koirien kuvaus
  • 17:00   Lipun nosto ja ottelun avaus
  • 17:30   Tervehdyssanat. Tervehdysten vastaanotto
  • 18:00   Maasto ja koiran esittely, ylituomarin puhuttelu
  • 19:00   Maastoarvonta
  • 20:00   Illallinen
  • 21:00   Sauna

Perjantai 13.11.2015


  • 06:00   Aamupala ja metsäeväät
  • 07:00   Maastoon lähtö ja hirvikoe
  • 14:00   Ylituomarin vastaanotto, ruokailu ja sauna
  • 20:00   Palkintojen jako ja lähtökahvit

Keskuspaikka


Osoite: Karijärventie 102 Porvoo



Ottelutoimikunta


Ylituomari:
Juhani Kukkonen puh. 040 025 2415 juhani.kukkonen(at)pp1.inet.fi
Varalla:
Jukka Lindholm puh. 040 964 7357 jukka.lindholm(at)kennelliitto.fi
Kokeen sihteeri:
Jukka Lindholm
Puheenjohtaja:
Voitto Pulkkinen puh. 050 458 3741  voitto.pulkkinen(at)nesteoil.com
Varapuheenjohtaja
Hannes Vickholm puh. 050 356 2093  hannes.vickholm(at)gmail.com
Sihteeri:
Aarne Laatikainen puh. 0408338536  aarne.laatikainen(at)sulo.fi   
Maastomestarit:
Jussi Suominen
Thomas Eriksson
Thomas Nyqist
Tomi Reimi
puh. 040 865 1906
puh. 040 079 4839
puh. 050 041 8910
puh. 040 552 5244
suominen.jussi(at)suomi24.fi
te.hongins(at)gmail.com
jakt.nyqvist(at)gmail.com
tomi.reimi(at)sulo.fi
Rahastonhoitaja:

Aarne Laatikainen puh. 040 833 8536 aarne.laatikainen(at)sulo.fi
Majoitus järjestelyt:
Johnny hurmerinta
Jouko Päivärinta
puh. 040 501 6991
puh. 040 032 9843
johnny.hurmerinta(at)gmail.com
jouko.tapio(at)pp2.inet.fi
Nettisivut / 
ohjelmalehtinen:

Tomi Reimi puh. 040 552 5244 tomi.reimi(at)sulo.fi
SHHJ edustaja
Miika Silvander puh. 040 563 2539 miika.silvander(at)gmail.com
Jäsen:
Janne Siiskonen puh. 040 746 9077 janne_siiskonen(at)hotmail.com
Juha Laurila puh. 040 034 3120 juha.laurila(at)elisanet.fi
 
Kuvaaja :
Timo Roto puh. 040 045 0381 riistacam(at)gmail.com
 Webmaster:
Seija Roto    puh. 040 834 5001 seija.roto(at)gmail.com